11 Temmuz 2020 Cumartesi

Çift Taraflı Bant Nasıl Çıkar?

Çift taraflı bant nasıl çıkar sorusunun özel bir cevabı yok. Sadece ters yönde güç uygulayarak çekmeniz yeterli olacaktır. Yapıştığı yerde herhangi bir leke ya da iz bırakmadan, oldukça kolay bir şekilde sökülecektir.

Farklı Yöntemler:

• Sıcak su ile çıkarma yöntemi en kolay yöntemlerden biridir. Bir bezin üzerine dökeceğiniz birkaç damla sıcak suyla bandın olduğu alanı silerek çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sıcak su yönteminin kullanım alanı geniştir, bu yüzden sıklıkla tercih edilir. Oldukça ekonomik ve pratik olan bu yöntemi sıcaktan zarar görmeyecek yüzeylerde kullanmanızı öneririz. Aksi takdirde bandı çıkartırken yüzeye zarar da verebilirsiniz.

• Isıtarak çıkarma işlemi de yaygın olarak tercih edilir. Saç kurutma makinesi ya da ütü yardımıyla bandın üzerine sıcaklık uygulayabilirsiniz. Saç kurutma makinesini doğrudan bandın üzerine tutarak uygulanabilse de, ütüyü uygulayacağınız bölgeye bir bez koyup birebir teması engellemeniz gerekir. Sıcaklığı hisseden bandın yapışkanı kendini bırakacak ve çıkmasını sağlayacaktır. Bu işlemi uyguladıktan sonra zeminde kalan kalıntıları ise bir bez yardımıyla silerek çıkartabilirsiniz.

• Aseton, çoğunlukla oje çıkarmak için kullanılan bir sıvı olsa da, aynı zamanda iyi bir çözücü ve eriticidir. Bu nedenle çift taraflı bantları çıkarırken de kullanılabilir. Bir pamuğun üzerine dökeceğiniz asetonu bandın üzerine uygulayabilir, kolayca çıkmasını sağlayabilirsiniz. Asetonu kullanırken duvar ve mobilya gibi boyasının zarar göreceği zeminler üzerinde değil de; fayans, beton gibi yüzeylerde tercih etmelisiniz.

• Birçok lekeyi çıkarmaya yarayan gaz yağı, yapışkan maddelerde de etkili bir çözümdür. Duvarda, cam yüzeylerde kullanabileceğiniz gaz yağından bir miktar sünger üzerine dökebilir, daha sonra ise hafif ovalama işlemi yaparak çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme